علاقه مندان به حضور در چالش فرصت دارند تا با ثبت نام فرایند حضورشان در چالش را کامل کنند . سپس شرح قوانین و مقررات برای علاقه مندان ارسال خواهد شد .

‎Throw down battle
 

سبک نوینی از برگزاری دوره همی ها و ایونت های جذاب و به اختصار خودمونی که با تغییر نسل ها و تحولات اجتماعی شکل و فرم خود را کم کم پیدا کردند . این نوع برنامه ها بیشتر شبیه به دوئل های 2 نفره و تک حذفی میباشد که با چهره نوین دوره همی های نسل جوان که بیشتر برای مراسم بریک دنس ( نوعی رقص مفهومی که بیشتر با موزیک هیپ هاپ همراه است ) در آمریکا شروع شد و کم کم جای خود را در بین مراسم دنیای قهوه باز کرد و شاید به دلیل خیلی روان بودن و صمیمی بودن این نحوه برگزاری دوره همی ها خیلی سریع در صنعت قهوه به عنوان یک سبک برای برگزاری ایونت ها و همایش ها جای خود را پیدا کرد . مراسم های معروفی چون latte art throwdown و انواع برنامه های throwdown ها در رشته های مختلف قهوه که یکی از شناخته شده ترین آنها نحوه برگزاری مسابقات aeropress میباشد و انواع برنامه ها که عموماً برشته کاری های قهوه – تامین کنندگان ماشین آلات و تجهیزات – تولید کنندگان شیرها و آب های خاص و کافه ها تارگت میباشند و بیزنس های لوکال و برندهای خلاق با محصولات خاص و ویژه حامیان اصلی این طیف از ایونت ها میباشند .
 

هدف از برگزاری این ایونت :
صنعت قهوه و باریستا همیشه با ایونت و مراسم گره خورده و برگزاری همایش ها – ایونت ها و مسابقات مثل روح برای جسم این صنعت می باشد . در طول چند سال گذشته با تغییرات زیادی در این حوزه شاهد بودیم . پس از بحران سراسری ناشی از پاندمی کرونا و تعطیل شدن اکثر کافه ها ، نمایشگاه ها و ایونت ها در این دوران بسیاری از فعالان در این اکوسیستم دچار بحران شده و حتی در بعضی مواقع شاهد بسته شدن بسیاری از کافه ها بودیم . در طول ماه های گذشته در سراسر دنیا یکی از فرمول ها شاید بهتر بگوییم نسخه های احیا و ترمیم شرایط و برگرداند روحیه و جذابیت به صنعت قهوه و باریستا برگزاری رویدادها و ایونت ها به سبک بسیار خودمانی و صمیمی بوده ‎تا شاید مرهمی باشد بر روی اتفاقات دوران سخت پشت سر گذاشته شده . هدف اصلی این برنامه که قرار است به طور سراسری در تهران ( پایتخت ) و سایر شهرها در کافه های مختلف برنامه ریزی و اجرا شود در کنار به نوعی کمپین تبلیغاتی و کمکی به مارکتینگ و حتی برندینگ حامیان این برنامه کمک به بازگرداندن روحیه کنار هم بودن و تزریق حس خوب به کافه ها به عنوان مهمترین هسته این صنعت به عنوان قلب تپنده این اکوسیستم میباشد و به نوعی ارتباط با نسل جدید و جوان علاقه مند به قهوه / باریستا در اصطلاح coffee lovers . واضح تر بخواهیم بگوییم افراد علاقه مند به قهوه که برایشان هر چه بیشتر دانستن از قهوه و حضور در جمع هم فکر های خودشان جذاب و ارزشمند می باشد . باریستا های آماتور تا سطح حرفه ای همه در کنار هم . یکی از مهمترین نکات این برنامه ها فان fun بودن و نحوه برگزاری آنها میباشد که به اصطلاح خودمانی ولی درعین حال حرفه ای و جذاب میباشد .

تا کنون چهار رویداد برگزار شده و علاقه مندانی برای خود داشته است و رویداد پنجم   در زمان    بر گزار می شود .

‎زمان :۲۲ الی ۲۶ خرداد ماه

 • ساعت ۱۶:۰۰ الی ۲۲:۰۰
 • به همراه جوایز ارزنده 

قهوه مصرفی در رشته های مسابقات قهوه :

در رشته دم آوری به روش انتخابی باریستا ( آزاد ) و لاته آرت در حجم و فرمولاسیون کورتادو برگزار خواهد شد .

 • ‎در بخش قهوه دمی این رویداد از قهوه‌ تک خاستگاه کلمبیا و زیر گونه بوربن (Bourbon) صورتی منطقه هویلا استفاده میشود از برشته کاری قهوه لم
 • در بخش لاته آرت  قهوه مسابقات از ترکیب هوس سِلِکت House Selecet

حضور در این رویداد برای عموم آزاد میباشد و علاقه مندان به حضور در چالش فرصت دارند تا با ثبت نام فرایند حضورشان در چالش را کامل کنند . سپس شرح قوانین و مقررات برای علاقه مندان ارسال خواهد شد .منبع : https://www.instagram.com/coffunity_iran/

شرکت / ثبت نام در گرد همایی های ‏ Throw down battle در صنعت قهوه ایران

 جایزه چالش چهارگانه تور سراسری Throwdown در چارچوب نمایشگاه قهوه ، شکلات و صنایع وابسته مورخ ۲۲ الی۲۶ قم

توضیحات مسابقه قهوه دمی :
قهوه در بخش دم آوری از کشور کلمبیا ،زیر گونه پینک بوربن است که از سمت برگزار کننده مسابقات برای شما در قوطی های ۸۰ گرمی با مبلغی که برای ثبت نام واریز میکنید ارسال خواهد شد ،برای این مسابقه شما از هر ادواتی برای دم آوری قهوه میتوانید استفاده کنید، مثل : فرنچ پرس،وی ۶۰, کمکس، کالیتا و .... ، شما ۵ دقیقه زمان آماده سازی دارید که در این زمان میتوانید آب رو به درجه جوش برسانید و فیلتر را  بشورید و قهوه را آسیاب کنید ، و ۵ دقیقه هم زمان مسابقه شما هست که باید بعد از اتمام ۵ دقیقه زمان مسابقه ۱ فنجان از قهوه دم آوری شده به داوران ارائه دهید .


هم مسابقه دمی و هم لاته آرت به صورت ۲ به ۲ تک حذفی برگزار میشود .


توضیحات مسابقه لاته آرت :

قهوه مسابقه لاته آرت ترکیب ۷۰-۳۰ ( house select) است که از سمت برگزار کننده مسابقات برای شما در پاکت ۲۵۰ گرمی به همراه یک فنجان مسابقه با مبلغی که برای ثبت نام واریز میکنید ارسال خواهد شد ، برای این مسابقه شما باید در فنجان های مشخص شده ۱طرح به صورت ایچینگ (طراحی با قلم) و ۱ فنجان به صورت free pouring (ریزش آزاد) برای داوران ارائه دهید ، شما ۵ دقیقه زمان آماده سازی دارید که در این زمان میتوانید شیر ها در پیچر آماده بگذارید ، و ۵ دقیقه هم زمان مسابقه شما هست  که باید بعد از اتمام ۵ دقیقه زمان مسابقه ۲ فنجان را به داوران ارائه دهید .

 در تاریخ های  زیر رقابت ها انجام می شود :

 • ۲۲ خرداد مسابقه قهوه دمی

 • ۲۳ خرداد مسابقه لاته آرت

 • ۲۴  خرداد کارگاه آموزشی
 • ۲۵  خرداد مسابقه قهوه دمی
 • ۲۶  خرداد مسابقه لاته آرت

از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۲۱:۰۰  برای هر شب این چالش های جذاب جوایز ویژه برای نفرات اول تا سوم در نظر گرفته شده  است .

جوایز مالی هر شب شامل :

 • نفر اول ۵ میلیون تومان در هر شب
 • نفر دوم ۳ میلیون تومان در هر شب
 • نفر سوم ۲ میلیون تومان در هر شب

به همراه جوایز غیر نقدی و لوح و گواهی قهرمانی و دستبند مخصوص تور سراسری Throwdown

نقشه

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

 • به پرداخت
 • نماد اعتماد الکترونیک
 • لوگوی ساماندهی