• تهران | ویلا، میدان فردوسی
نوع فعالیت : کافه
اگر گذرتان به خیابان استاد نجات‌اللهی یا ویلا سابق افتاده باشد، به احتمال زیاد ساختمان بزرگ با معماری کلاسیک ابتدای خیابان فلاح‌پور را دیده‌اید. این ساختمان قدیمی که تا مدت‌ها یک عکاسخانه قدیمی بوده است، این روزها به همت چندین جوان خوش ذوق تبدیل به یکی از کافه‌های محبوب تهران شده است.
در آماده‌سازی این کافه سعی شده است روح و معماری کلاسیک فضا حفظ شود و این یکی از جاذبه‌های این کافه است. دیاموند دارای دو طبقه و یک فضای باز بزرگ است. طراحی داخلی کافه، خصوصاُ در طبقه اول، بسیار متناسب با فضای این ساختمان قدیمی است. در کل می‌توان کافه دیاموند را یک تلفیق خوب از سنت و مدرنیته به حساب آورد. نورپردازی کافه به صورت حرفه‌ای صورت گرفته است و می‌توان گفت برای این کافه از ۳ مدل نورپردازی استفاده شده است.
سیگار کشیدن در فضای باز و طبقه دوم آزاد است. سیستم تهویه کافه مناسب است ولی با این حال اگر از بوی سیگار فراری هستید طبقه اول را انتخاب کنید.
منوی کافه دیاموند بسیار ساده و مختصر است و این از نقاط مثبت آن است که شما برای سفارش دادن گیج نخواهید شد. البته این منوی ساده به معنی عدم تنوع نیست، زیرا شما انتخاب‌های فراوانی خواهید داشت. به طور مثال اگر از طرفداران «نوشیدنی‌های سرد و شیک» هستید، امکان انتخاب‌های هیجان انگیزی خواهید داشت. میوه‌ها و نوشیدنی‌هایی در این کافه استفاده می‌شود را احتمالاً در هیچ جای دیگری نخواهید دید و این به خاطر سیستم خاص تامین محصولات این کافه است. میوه و نوشیدنی‌هایی مثل رامبوتان که از میوه‌های گرمسیری است.
اگر از طرفداران قهوه هستید، اینجا را امتحان کنید. قهوه‌های اینجا قهوه‌های صد در صد عربیکا هستند و در کنار کیفیت بسیار بالای آن، حضور باریستاهای حرفه‌ای و هنرمند، باعث طعم بسیار عالی قهوه‌های اینجاست. پیشنهاد ما به شما «لاته» و حتی « موکا» اینجاست.
کیفیت «کیک‌ها»، «وافل» و «هات‌چاکلت» را هم می‌توان بسیار خوب ارزیابی کرد. همچنین از امتحان کردن «پاستا» در کافه دیاموند پشیمان نخواهید شد.
در کنار تمام این ویژگی‌های مثبت، نقاط ضعفی هم در این کافه نوپا دیده می‌شود. شاید بزرگترین نقطه ضعف دیاموند سرویس‌دهی ناقص و بسیار کند است؛ به طوری که اگر زمان کمی برای انتظار دارید، اینجا را از فهرست خود کنار بگذارید. رفتار پرسنل می‌تواند دوستانه‌تر باشد ولی معمولاً این طور نیست و این هم از نقاط ضعف دیگر کافه است.
همچنین در مواقع شلوغی کافه معمولاً کیفیت محصولات از سطح بسیار خوب خود افت می‌کند و شاید این را باید به پای تازه کار بودن کافه دیاموند گذاشت. انتخاب موسیقی برای کافه بسیار مهم است و دیاموند در این زمینه نقص دارد، در کنار نقص در سِلکشن موسیقی، صدای بلند موسیقی هم یکی دیگر از نقاط منفی آن است.
از منوی صبحانه اینجا نمی‌توان گذشت. «املت»ها و «صبحانه انگلیسی» کافه دیاموند برای شروع یک صبح فوق‌العاده انتخابِ مناسبی است. در کنار طعم و کیفیت فوق‌العاده، توجه به زیبایی ظاهری محصول در تمامی سفارشات اینجا دیده می شود و این نشان دهنده این است که پرسنل اینجا به خوبی به اهمیت غذا پی برده‌اند.
کافه دیاموند یک فضای عالی برای قرارهای گروهی و دوستانه است و اگر اهل بازی کردن در کافه نیز هستید، بازی‌های خوبی برای شما تهیه شده است.

این کافه در یک ساختمان قدیمی با همین نام قرار گرفته که جزو آثار میراث فرهنگی محسوب می‌شود و هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده است.

  • استفاده از قهوه سینگل اوریجین با رُست تازه

اطلاعات مکان

آدرس ۱ : خیابان انقلاب، خیابان ویلا(نجات‌اللهی)، خ فلاح‌پور، پ ۳۳
شهر : تهران
تلفن : ۰۲۱۸۸۸۹۰۱۹۶

نقشه

نحوه برخورد ( ۰ ) :
سرعت سرویس‌دهی ( ۰ ) :
کیفیت ( ۰ ) :
موزیک ( ۰ ) :
احساس راحتی ( ۰ ) :
قیمت منو ( ۰ ) :
قهوه ( ۰ ) :
دسترسی ( ۰ ) :
دکور و دیزاین ( ۰ ) :
بهداشت ( ۰ ) :
تنوع ( ۰ ) :
رعایت نکات و حفاظت فردی کرونا ( ۰ ) :

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک
  • لوگوی ساماندهی