• گرگان | خیابان امام خمینی
نوع فعالیت : بوتیک هتل
بوتیک هتل هفت پیکر بر اساس شاهکار منظوم حکیم نظامی نام گذاری شده است .

بوتیک هتل هفت پیکر

مجموعه گردشگری هفت پیکر با رویکرد آکادمیک بوتیک هتل، توسط دفتر معماری زما در حوزه تغییر کاربری و استفاده مجدد سازگار از بناهای تاریخی، طراحی و در اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی به صنعت گردشگری معرفی شده است. این پروژه در سال ۲۰۱۵ در بزرگترین خانه تاریخی شمال ایران یعنی خانه باقری گرگان در استان گلستان و از طریق صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، به بخش خصوصی برای تکمیل فرآیند مرمت کالبدی و تجهیز، جهت پذیرش کاربری جدید واگذار گردیده است. بوتیک هتل هفت پیکر با توجه به اصالت و جوهره بنا، لایه ای دیگر را به واسطه تداوم بخشیدن به حضور و زندگی انسان ها به خانه باقری گرگان افزوده است. این مجموعه به عنوان بخشی از حافظه تاریخی شهر با رویکردی آکادمیک دارای هفت بخش اصلی اقامتی، موزه رستوران، کافه و چایبار، گالری صنایع دستی، استدیو فیلم و عکس، تور گردشگری و موزه می باشد.

 

خانه ی باقری، به عنوان بزرگترین خانه تاریخی شمال کشور، در بافت قدیم گرگان و محور تاریخی امامزاده نور واقع شده است و به واسطه قرار گیری در مجاورت بازار قدیمی شهر و البته تکایای ارزشمند آن نقش بسیار مهمی را در بازیابی خاطرات جمعی شهروندان بر عهده دارد.این خانه اعیانی که دارای هفت حیاط است در فرآیند مرمت و استفاده مجدد خود به عنوان یک بوتیک هتل جانی دوباره گرفته است و با حفظ اصالت معماری گذشته خود همراه با تجهیزات و امکانات به روز، آماده ارائه خدمات به مهمانان عزیز می باشد.بخش اقامتی بوتیک هتل هفت پیکر دارای 20 اتاق اقامتی است که در حیاط های اختصاصی که هر کدام زیبایی خاصی خود را دارد واقع شده است. حیاط های اقامتی فقط مخصوص مهمانان هتل است و ورود افراد عمومی در این فضاها ممنوع می باشد. 

 

 

  • خانه باقری ها با قدمت بیش از یک و نیم قرن که یکی از شاهکار های واقع در بافت قدیمی شهر گرگان و جزء آثار ملی ثبت شده است دارای دو سرداب یکی درحیاط اصلی و دیگری در حیاط مطبخ است.
  • آنچه در این خانه بیش از همه برای هر بیننده جذاب می باشد، پنجره های گره چوبی هستند. این روزن ها نقش بازشو ندارند و تنها جهت نورگیری بکار رفته اند این روزن ها که از ترکیب چهار گره دوازده در کنار هم تشکیل شده است، به کمک شیشه های رنگی نور مورد نیاز را وارد اتاق می نماید. استفاده از شیشه های رنگی علاوه بر جذابیت مانع ورود حشرات در محدوده اتاق می شود.زیبا ترین اتاق خانه باقری که اکنون پذیرش هتل است تماما با پنجره های گره چینی مزین شده که نماد اصالت این عمارت زیباست.

 

اطلاعات مکان

آدرس ۱ : گرگان – خیابان امام خمینی، خیابان آفتاب ۱۹، خانه باقری
شهر : گرگان
تلفن : ۰۱۷۹۱۰۱۰۰۷۷

نقشه

نحوه برخورد ( ۰ ) :
سرعت سرویس‌دهی ( ۰ ) :
کیفیت ( ۰ ) :
موزیک ( ۰ ) :
احساس راحتی ( ۰ ) :
قیمت منو ( ۰ ) :
قهوه ( ۰ ) :
دسترسی ( ۰ ) :
دکور و دیزاین ( ۰ ) :
بهداشت ( ۰ ) :
تنوع ( ۰ ) :
رعایت نکات و حفاظت فردی کرونا ( ۰ ) :

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک
  • لوگوی ساماندهی