• تهران | کریمخان، حسینی
نوع فعالیت : کافه
پس از تاسیس پالایشگاه نفت آبادان باشگاه‌های زیادی برای استراحت و تفریح انگلیسی‌ها و کارکنان ارشد در نقاط مختلف شهر ساخته شد. اما کارگران پالایشگاه راهی به این مراکز نداشتند. بنابراین، خود دست به‌کار شدند و قهوه‌خانه‌ کوچکی در محلی میان کوی کارگر و بهمنشیر کنونی بنا کردند. به‌روایتی، این کارگران که واژه‌ی «کافی‌شاپ» را از انگلیسی‌ها شنیده بودند، به سیاق تلفظ جنوبی ِ واژه‌های دیگر انگلیسی، آن‌ را «کفیشه» [به ضم ک و کسر ف] خواندند. نرم‌نرمک آن محله به کفیشه معروف شد و امروز نیز همین نام را بر خود دارد.

اولین چیزی که با دیدن این کافه یا شنیدن اسمش جلب توجه می‌کند، اسم خاص آن است. «کفیشه» تاریخچه خود را از آبادان و پالایشگاه نفت آن دارد. کفیشه در اصل همان «کافی‌شاپ» در گویش محلی کارگران آنجا بوده است.
به جز این تاریخچه جالب، محل کافه یکی دیگر از جذابیت‌های اینجاست. این کافه در طبقه دوم ساختمانی در تقاطع خیابان حسینی و کریمخان‌زند قرار دارد و منظره عبور و مرور خیابان از پشت شیشه اینجا می‌تواند منظره جالبی برای شما باشد.
فضای داخلی کافه ساده است و طراحی ویژه‌ای در آن صورت نگرفته است. بر روی دیوارها نوشته و عکس‌هایی از نویسندگان و شاعران به چشم می‌خورد و در میان کافه هم یک کتابخانه قدیمی و کوچک برای استفاده از کتاب‌های بعضی از این ادیبان وجود دارد.
نورپردازی تقریباً نقطه‌ای کافه در کنار این سادگی باعث شده است فضای کافه بسیار دنج و راحت باشد.
کیفیت و قیمت محصولات کافه معمولی است و پیشنهاد ویژه ما به شما «شیک شکلات» است، البته ترکیب «چای دارچینی و شیرینی زنجبیلی» هم بسیار پرطرفدار و خاطره‌انگیز است.

اطلاعات مکان

آدرس ۱ : خیابان کریمخان، خیابان شهید حسینی، پلاک ۱۱
شهر : تهران
تلفن : ۰۲۱۸۸۸۳۵۲۲۱

نقشه

نحوه برخورد ( ۰ ) :
سرعت سرویس‌دهی ( ۰ ) :
کیفیت ( ۰ ) :
موزیک ( ۰ ) :
احساس راحتی ( ۰ ) :
قیمت منو ( ۰ ) :
قهوه ( ۰ ) :
دسترسی ( ۰ ) :
دکور و دیزاین ( ۰ ) :
بهداشت ( ۰ ) :
تنوع ( ۰ ) :
رعایت نکات و حفاظت فردی کرونا ( ۰ ) :

همه نظرها (۱)

Subscribe to the thread

میزهای کنار پنجره‌ش خیلی خوبه. رومیزی‌های پارچه‌ایش حس خوبی به آدم میده. دکور خاص خودشو داره و برخورد خوبی باهاتون میشه. در ضمن یه خوراکی خیلی خوب داره با بادمجون و سبزیجات که به کسایی که گیاه‌خواری رو ترجیح میدن توصیه می‌کنم ;)

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک
  • لوگوی ساماندهی