ایده‌ی خلاقانه کافه ای در هند !

 

به‌ دنبال آلودگی هوا در هند که از حد هشدار عبور کرده، عده‌ای خلاقیت به خرج داده و کافه‌ای در دهلی‌نو افتتاح کرده‌اند که «اکسیژن خالص» به مشتری‌ها می‌فروشد!

کافه Oxy Pure در محله‌ی «ساکت» شهر دهلی‌نو، 

اکسیژن خالص با ۷ عطر مختلف را به مدت ۱۵ دقیقه به مشتری‌های خود ارائه می‌دهد.

کپسول‌های اکسیژن با عطرهای پرتقال، دارچین، وانیل، نعنا، نعنافلفلی، اکالیپتوس، استوقدوس و علف‌لیمو در اختیار مشتری‌های قرار دارند.

مزیت این کپسول‌ها این است که به‌اندازه کافی کوچک هستند تا مشتری بتواند آنها را جابه‌جا کند.

این ایده‌ی خلاقانه درست زمانی اجرایی شد که شاخص آلودگی هوا در کشور هند از خط هشدار عبور کرد.

مالک خلاق این کافه می‌گوید:

این کار به مشتری‌های ما کمک می‌کند تا حداقل چندین دقیقه در روز ریه‌های خود را با اکسیژن خالص پر کنند و از وضعیت بغرنجی که گریبانگیر شهر شده برای چندین دقیقه رها شوند.

کافه در حال حاضر ۱۰ تا ۱۵ مشتری در روز دارد. مشتریان اکسیژن خالص می‌توانند کپسول‌ها خود را هرجا دوست دارند حمل کنند.

این اولین بار است که چنین کافه‌ای در شهر دهلی‌نو گشایش یافته است. تنفس ‏۱۵ دقیقه ‏ اکسیژن خالص در این کافه ۲۹۹ تا ۴۹۹ روپیه قیمت دارد.

مالک آن اعتقاد دارد تنفس این اکسیژن همانند معجزه عمل می‌کند و سبب برطرف شدن خستگی ذهنی، اختلال‌های خواب، فشار خون و استرس می‌شود.

در زمانی که آلودگی هوا با اوج خود برسد این کپسول‌های قابل‌حمل در فروشگاه‌های اینترنتی هم عرضه خواهند شد.

البته بسیاری از کارشناسان بر این اعتقاد هستند که تنفس اکسیژن در مدت زمان کوتاه بر بهبود شرایط عمومی  بدن و رفع بیماری‌های مذکور تاثیری ندارد.

اما مالک این کافه اعتقاد دارد در چنین هوای آلوده‌ای عرضه اکسیژن خالص درمانی هرچند کوچک برای شهروندان هندی است. آلودگی هوا سالانه میلیون‌ها نفر را به کام مرگ می‌برد و چه چیزی بهتر از تنفس اکسیژن خالص!

در این کافه محدودیت استفاده از کپسول اکسیژن وجود دارد زیرا اغلب مردم از تنفس بیشتر اکسیژن خالص هراس دارند و می‌ترسند مشکلی برایشان پیش بیاید. بنابراین مالک کافه تصمیم گرفته حداکثر ۱۵ دقیقه اکسیژن در هر بار به هر مشتری ارائه دهد.

در کشور هند هزاران نفر از مشکلات ریوی و تنفسی رنج می‌برند. یکی از قوانین این کافه این است که به افراد مبتلا به بیماری‌های آسم مزمن، برونشیت یا  آمفیزم اجازه استفاده از کپسول اکسیژن خالص داده نمی‌شود. همچنین زنان باردار نیز اجازه استفاده از آن را ندارند.

هر ۱۵ دقیقه تنفس اکسیژن خالص به مدت ۲۴ ساعت باعث شادابی فرد می‌شود.

 

    • ...
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک
  • لوگوی ساماندهی