معاون‌توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس از لزوم تعطیلی کافی‌شاپ‌ها در سراسر استان خبرداد.

اجرای تمهیدات کنترلی برای مقابله با کووید۱۹ در فارس

 عبدالرضا قاسم پور، جانشین استاندار در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، از فرمانده انتظامی فارس خواست با توجه به دستور استاندار فارس همه کافی‌شاپ‌های سطح شهر شیراز و استان با هدف پیشگیری  از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم تعطیل شود.

به گزارش کافه یاب، ایسنا/فارس استاندار فارس گفت: با هماهنگی‌ بخش خصوصی و دولتی تمهیدات لازم برای پیشگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا و کاهش شیوع این بیماری در استان اندیشیده و اجرایی شده است، البته برای موفقیت در این زمینه نیازمند همکاری و همگامی بیشتر مردم داریم.

عنایت‌الله رحیمی در دیدار هیئت‌ رئیسه اتاق بازرگانی فارس، بیان کرد: اگر امروز استان فارس به نسبت استان‌های همطراز از وضعیت بهتری در شیوع ویروس کرونا دارد به دلیل اقدامات و فعالیت‌های که انجام شده و هماهنگی مناسب بین بخش خصوصی و دولتی است.

 

 

طرح تردد زوج و فرد خودروها

او از اقدامات برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را کاهش 40 درصدی حضور کارکنان دولت و انجام خدمات به صورت دورکاری عنوان کرد و افزود: برای ترددهای داخل استان طرح زوج و فرد شدن تردد خودروها از امروز پنجشنبه 22اسفند ماه در شیراز اجرایی خواهد شد.

برپایی ۲ بیمارستان صحرایی

رحیمی اظهار کرد: در ایام نوروز امسال پذیرای هیچ مهمانی در استان نخواهیم بود و کنترل سختگیرانه‌ای در مبادی‌های ورودی استان فارس لحاظ خواهد شد که برای موارد اضطراری نیز احداث دو بیمارستان صحرایی به منظور قرنطینه افراد مشکوک در مبادی ورودی استان پیش‌بینی شده است.

او با تاکید بر اینکه مردم باید با رعایت نکات بهداشتی قطع کننده زنجیره انتقال ویروس کرونا باشند، اضافه کرد: همچنین در قبال کسانی که به مسافران نوروزی استان اقامت و اسکان دهند، حکم بازداشت و برخوردهای قضایی شدید خواهیم کرد.

استاندار فارس افزود: در شرایط فعلی موضوع تامین مایحتاج بهداشتی و پزشکی مردم از اولویت‌های استان در بحث پیشگیری از کرونا است که با هدف تسریع در خدمات رسانی به عنوان نماینده عالی دولت در استان به صورت مستقیم بر واردات ملزومات مورد نیاز برای پرهیز از بروکراسی‌های رایج نظارت خواهم کرد.

رحیمی خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخشی خصوصی می‌تواند نقش مهمی در ایجاد آرامش در تامین مواد بهداشتی و پزشکی مورد نیاز مردم داشته باشد لذا هر چه سریع تر جلسه‌ای با حضور فعالان این بخش شامل واردکنندگان تجهیزات پزشکی، علوم پزشکی، نمایندگان قوه قضاییه و تعزیرات برگزار شود.

ذخیر مایحتاج عمومی در فارس کافی است

او افزود: ذخیره مکفی مایحتاج اساسی مردم در استان وجود دارد اما تمرکز فعالیت‌های خیرخواهانه خیرین با محوریت تامین اجتماعی نیز در حال انجام فعالیت است.

آمادگی بخش خصوصی برای مقابله با کرونا

جمال رازقی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس نیز گفت: برای تامین نیازهای بهداشتی و پزشکی مردم استان، پرهیز از موازی کاری و افزایش تاثیرگذاری فعالیت‌های در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان نیازمند همکاری بیشتر بخش‌هایی از جمله علوم پزشکی و سازمان صنعت، معاند و تجارت استان هستیم.

او بیان کرد: در شرایط فعلی بسیاری از واردکنندگان تجهیزات پزشکی با برخوردهای ناهمخوان تعزیراتی با شرایط روبرو می‌شوند که در این زمینه نیاز است از برخوردهای تعزیراتی با واردکنندگان جلوگیری و در ترخیص ملزومات وارداتی استان تسریع شود.

رازقی با اشاره به مشکلات بخش عرضه کالاهای بهداشتی و پزشکی مورد نیاز مردم نیز اظهار کرد: در حال حاضر کشور در شرایط ویژه‌ای قرار دارد اما بازهم در بخش پخش و توزیع این کالاها با نگاه های تعزیراتی روبرو هستیم که این روند موجب ایجاد بازار کاذب، افزایش قیمت و خدشه دار شدن آرامش بازار می‌شود.

او اضافه کرد: موضوع ویروس کرونا در بسیاری از کسب و کارها خلل و آسیب ایجاد کرده که این بخش در استان نیز نیازمند حمایت و تصمیم گیری‌های حیاتی است.

رئیس اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: در بیماری کرونا موضوع انتقال بیماری بسیار جدی است لذا به همین دلیل مدیریت مهمانان نوروزی استان نیازمند مدیریت متمرکز برای جلوگیری از ورود مسافران و اسکان آنها در شهر و اطلاع رسانی شفاف و دقیق به مردم است.

رازقی گفت: مردم و رسانه‌ها نباید شرایط سخت حاصل شده از ویروس کرونا را عادی جلوه دهنده چرا که بیان واقعیت‌ها و آگاه سازی عمومی در خصوص این ویروس و راه های انتقال آن می‌تواند از بحران آن جلوگیری کند.

او بیان کرد: هر فرد باید تلاش کند قطع کننده زنجیره انتقال ویروس کرونا باشد که در این زمینه تعطیلی ادارت دولتی، نظارت برناوگان تاکسیرانی و الزام ضد عفونی تاکسی‌های خطی و تلفنی، تعطیلی اصناف به جز هایپر مارکت‌ها، آگاه سازی روستاییان و محدودیت ترددهای بین روستایی و روستایی به شهری و توجه ویژه به اقشار آسیب پذیر اقداماتی ضروری و مهم است.

رازقی افزود: همچنین بحث نظارت بر تودیع ملزومات پزشکی بین بیمارستان‌ها و لزوم تخصیص داروخانه‌های مشخص به داروهای مورد نیاز بیماران به منظور کاهش تردد و کاهش استرس نیز باید مورد توجه مدیریت استان قرار داشته باشد.

 

منبع

 

    • ...
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک
  • لوگوی ساماندهی