بیست و ششمین برنامه «چهارشنبه‌های تهران» با موضوع خانه کافه‌های تهران برگزار می‌شود.

خانه کافه‌های تهران‌؛زیبایی‌شناسی در خدمت حوزه عمومی

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، بیست و ششمین برنامه «چهارشنبه‌های تهران» با محوریت خانه کافه‌های تهران در روز چهارشنبه 20 آذر ماه با حضور کارشناسان و علاقه‌مندان به معماری و تاریخ تهران برگزار می‌شود. میزبان این برنامه رضا فیضی، معمار و پژوهشگر است.

در این برنامه حمید شاهین‌پور مجموعه‌دار و فعال فرهنگی با محوریت تغییر و تحولات در خانه موزه‌ها و سیر تاریخی به وجود آمدن آن‌ها صحبت خواهد کرد. در قسمت بعدی برنامه مصطفی کاظمی فعال حوزه معماری با موضوع فضای تعامل اجتماعی در خانه کافه‌های تهران سخنرانی خواهد کرد. در بخش بعدی برنامه وحید قاسمی برنامه‌ریز فرهنگی و شهری درباره خانه کافه‌ها و معماری تغییر صحبت خواهد کرد. همچنین علیرضا شجاع‌نوری بازیگر، از یک تجربه در این زمینه برای حاضران روایت می‌کند.

خانه کافه‌ها چند سالی است که در شهر‌های مختلف ایران، به‌خصوص شهر‌هایی با بافت تاریخی مشتری‌های خاص خودش را پیداکرده است و البته شهر تهران نیز با عمارت‌ها قدیمی قاجاری و پهلوی از این قافله عقب نمانده است. این خانه کافه‌ها با داشتن معماری‌های زیبا و چشم‌نواز تبدیل به محل مناسبی برای معاشرت علاقه‌مندان به تاریخ و معماری تهران شده است.

فصل دوم برنامه «چهارشنبه‌های تهران» با تأکید بر معماری، شهر و سرمایه‌های شهری هر چهارشنبه، از ساعت 18 تا 20:30 در راهرو سروستان باغ کتاب تهران برگزار می‌شود. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است.

این هفته با موضوع ( خانه کافه های تهران) به میزبانی حمیدوکیل باشی 20آذر از ساعت 18 تا 20:30 ...

-از عمارت نظامیه تا لقانطه قصر با حمید شاهین پور

-خانه کافه های تهران، فضای تعامل اجتماعی با مصطفی کاظمی

-خانه کافه ها و داستان معماری تغییر با وحید قاسمی

-روایت یک تجربه با علیرضا شجاع نوری

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک
  • لوگوی ساماندهی