opening a successful cafe bakery

این حرفه در سراسر دنیا رو به گسترش است و مشتریان و علاقمندان ویژه ای دارد.

 

 

 

 

 

آیا شما کسی هستید که برای جشن تولد ها کیک های محشری می پزید؟

آیا در پخت دونات استادید؟

اگر آماده اید که استعدادتان را به یک کیک پزی سود آور تبدیل کنید،را ه های درست را در مسیر خود قرار دهید .

برای رسیدن به هدفتان، نکات  زیر  را با استعداد فوق العاده ی که از پختن  کیک هایتان دارید ،  ترکیب کنید و سپس در مسیر موفقیت گام بردارید.

اول بیاییدازمالکان بیزنس کیک پز ی بگوییم :

 

  • مایکل گرین زمانی کیک پزیش را شروع کردن که نوجوانی بیش نبود، اما تا زمانی که وارد حرفه ی تجاری کیک پزی نشده بود نمی دانست که کیک پزی همان چیزی بود که می خواست.

در حالی که دیگر از دست مافین هایی که انگار مناسب تمام ملاقات هایش بود خسته شده بود، این کیک پز  و مادر سه فرزند تصمیم گرفت که مغازه ی خودش را در استرالیا راه بیندازد که اسمش تری سویتیز بود.

 

 

  • باربارا باتیست نیز از همان سنین پایین برای اقوام و خویشانش کیک می پخت و پس از سال ها خلاقیت و شیرین کاری در این زمینه تصمیم گرفت عشق به چیز های خوشمزه را وارد عرصه ی تجارت کند. او از خانه اش شروع کرد و کارش را بسط داد. او پس از آن سه آشپز خانه ی تجاری راه انداخت، تا حدی به خاطر مدل سازی تجاری خلاقانه اش که شامل یک سرویس تامین و تدارک و یک کامیون غذای دسر سیار می شد. هم اینک، او به فکر گشایش مغازه ای در لس آنجلس غربی است که بی سوییت دیزرت بار نامیده می شود.

 

  • ویکتوریا روئه بیش از یک دهه قبل زمانی که برای مادرش در روز تولد کیک هویج پخت، شروع به کیک پزی کرد. او از خانه، در روستای کوچکی در اوهایو، کار خود را آغاز کرد. بسیاری از مشتریان او را از طریق حرف هایی که راجع بهش زده می شود از کسب و کار او با خبر می شوند. او بر روی گلوتن و وگان تمرکز می کند، اما شما هرگز آن را از مزه اش نخواهید فهمید. مدیریت کردن از خانه به ویکتوریا این انعطاف پذیری را می دهد که در کنار خانواده ی جوانش باشد خود ارائه و مدرک کسب و کارش را در حالی که درآمد کسب می کند به دست بیاورد.

 

 

 

 

 

حال کیک پزی خود را طرح ریزی کنید.

 

1. نوع کافه نان را که می خواهید باز کنید را انتخاب کنید.

 

 

یکی از اولین تصمیماتی که شما باید انجام دهید نوع فروشگاهی است که می خواهید باز کنید.

برای انجام این کار، باید استعداد، بودجه و اهداف خود را ارزیابی کنید.

اطمینان حاصل کنید که این تصمیم را در وهم و خیال نمی گیرید - شما می خواهید از تجربیات ملی ای که در این صنعت پیش تر بوده درس بگیرید.

   به سادگی، یافته های خود را دارای ارزش اسمی نیز تلقی نکنید . به همان اندازه مهم است که تحقیقات بازاری را در مقیاس محلی هم انجام دهید تا ببینید که جریانهای ملی بر موقعیت و مکان خاص شما چگونه تاثیر می گذارند.

 

 

 

 

 

حال  نگاهی به لیست زیر بیندازید و تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب است.

 

       آنلاین

شما به یک ویترین برای باز کردن یک کافه نان نیاز ندارید. شما می توانید از طریق آنلاین شروع کنید با یک وب سایت، تصاویر کارتان و شیوه ای برای قرار دادن سفارش، میتوانید آن را از خانه خود اجرا کنید.

       سرویس پیشخوان.

با یک فضای تجاری کوچک، مشتریان می توانند وارد و کالاهای پخته شده را از یک حساب کارکنان انتخاب کنند.

خدمات تخصصي

اگر قصد دارید در نوع خاصی از محصولات پخته شده تخصص داشته باشید، یک سرویس تخصصی برای شما بهترین گزینه است. این که آیا کسب و کار را از خانه خود انجام می دهید و یا یک فضا را برای آن اجاره کنید به شما بستگی دارد.

 

 

 

 

2. یک طرح کسب و کار بنویسید

  • هنگامی که شما می دانید که چه نوع کافه نان را می خواهید باز کنید، باید یک طرح کسب و کار ایجاد کنید.

این کار شما را مجبور خواهد کرد تا از هر زاویه به کسب و کار نگاه کنید، کمک خواهد کرد که کسب و کارتان را تعریف کنید، اهدافتان را تعیین کنید، نحوه تولید درآمدتان را پیدا کنید، لیست هزینه هایتان را بنویسید، پایگاه مشتریانتان را شناسایی کنید خود و رقابتی که می خواهید واردش شوید را مورد بررسی قرار دهید.

 

  • بودجه ی استارت آپتان را ارزیابی نمایید

به عنوان بخشی از طرح کسب و کار شما نیاز به پرداختن به مسئله ی تامین  بودجه هستید.

یکی ازمواردی  که شما باید بدانید، هزینه راه اندازی کارتان است.

شما باید یک لیست از تجهیزات و لوازم مانند کوره و یخچال و فریزر و اقلام کوچکتر مانند ظروف و تابه ها را تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که یک لیست کامل از ابزارها را نوشته اید. این تجهیزات یک بار خریده می شوند، اما در حالی که کسب و کار ایجاد می شود شما به پول نیاز دارید تا به حیاتتان ادامه دهید.

 

شما یک شبه به سوددهی نخواهد رسید. بنابراین شما نیاز دارید بنشینید و زمانی که به سود دهی می رسید را حساب کنید و هم چنین مقدار پولی که نیاز دارید تا به آن زمان برسید.

 

 

 

3. فروشگاه برای فضا

اگر شما از خانه خود کافه نان را اداره می کنید، فضای خود را همان اول دارید.

اگر قصد دارید مشتریان خود را به فروشگاه خود دعوت کنید، به یک مکان رسمی با یک آشپزخانه و یک منطقه برای عموم نیاز خواهید داشت. بعضی از نانوایی ها تصمیم می گیرند که فقط فضای آشپزخانه تجاری را اجاره کنند. این گزینه خوبی است اگر شما نمی خواهید مشتریان در فروشگاهتان راه بروند، در چنین شرایطی فقط نیاز به یک آشپزخانه بزرگتر و مجهزتر خواهید داشت.

 

هر چه که نیاز دارید، در انتخابش سختگیر باشید. از محیط اطراف خرید کنید، قیمت ها را مقایسه کنید، با کسب و کار های اطراف گفتگو کنید و محیط اطراف را کاوش کنید تا اطمینان حاصل کنید که مکان درست را انتخاب کرده اید.

 

 فراموش نکنید که الزامات قانونی را در محاسباتتان بگنجانید ، مانند اخذ مجوز برای پخت و پز از آشپزخانه ی خود.

 

همچنین نگاه کنید به: چگونه یک محل کسب و کار را انتخاب کنید

 

 

 

4. قیمت محصولات پخته شده را حساب کنید

 

 

اکثر کافه نان ها قیمت خرده فروشی خود را بر مبنای هزینه ی لوازم و زمان لازم برای ساخت محصولات قرار می دهند، اما این فرمول ناقص است.

 

قیمت های شما باید شامل چیزهایی مانند زمان مصروف برای تمیز کردن، بسته بندی و زمان صرف شده برای تبلیغ کسب و کار شما در رسانه های اجتماعی باشد.

 

بزرگترین هزینه پنهان در یک کافه نان زمان است. فراموش کردن زمان صرف شده  است .

 

5. یک دوست تعریف شده و سیاست خانواده داشته باشید

 

 

قبل از اینکه  محصول خود را بفروشید، آگاه باشید که دوستان و خانواده احتمالا درخواست تخفیف خواهند کرد.

 

 

برای دسترسی سریع‌تر به مطالب جذاب روز، اینستاگرام کافه یاب  را دنبال کنید. از  اینجا   وارد شوید.

 

 

هنگامی که شما کیک و کوکی ها را به عنوان یک گیگ جانبی به فروش می رسانید، خوب است که تخفیف بدهید، اما زمانی که کسب و کارتان را شروع می کنید، قضیه متفاوت است.

 

کسانی که واقعا شما را دوست دارند و از شما حمایت می کنند نیاز شما را به فراهم کردن تغذیه برای خانواده خود و پرداخت اجاره خانه تان را درک می کنند." اگر می خواهید تخفیف 10 درصد به دوستان و خانواده ارائه دهید، این خوب است، اما هر سیاستی که دارید، مطمئن شوید که این دائمی است .

 

 

 

 

6. پشتیبانی پیدا کنید

 صحبت از دوستان و خانواده که به میان می آید، یک سیستم پشتیبانی در کسب و کار پخت و پز بسیار مهم است. باز کردن یک کسب و کار وقت گیر است. زمان صرف پخت فقط نیمی از تعهد است.

 

شما باید کسب و کار خود را به بازار بفرستید، سفارشات بگیرید، به مشتریان کمک کنید و مجموعه ای از کارهای اداری را انجام دهید.

 

اگر کسی نباشد که تشویقتان کند، کارتان سخت است. چه همسرتان، همکار تان یا مربی کسب و کار تان، شما به کسی که در گوشه کنار شما باشد نیاز دارید.

 

 

 

 

 

 

به سلامت و تغذیه مردم اهمیت دهید .

 

تمرکز رو بر محصولات بدون پودر گلوتن و پخته شده با مواد ارگانیک و محلی است. و همیشه در حال اطلاعات بیشتر باشید کودکان و افرادی که آلژی دارند کیک های مناسب انها را درست کنید و آنها را خوشحال کنید .

 

 

 

 

اینجا چند ایده ارزان قیمت یا ایده های بازاریابی رایگان وجود دارد:

استفاده از رسانه های اجتماعی:

رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای تبلیغ کسب و کار شما هستند. اگر زمان کوتاهی دارید، یکی از رسانه های اجتماعی را انتخاب کنید و به طور مرتب پست کنید.

عضویت در گروه:

همانطور که در هر کسب و کاری، وجود شبکه می تواند مشتری های بیشتری را به ارمغان بیاورد. به گروه های تجاری محلی مانند اتاق بازرگانی یا انجمن های کسب و کار کوچک بپیوندید و در پی ایجاد رابطه باشید.

 . تمرکز بر روی مشتریان خود

مشتریان شما کلید موفقیت شما هستند،بنابراین کاری کنید که برای هر مشتری خاطره ای به یاد ماندنی خلق کنید.

از مشتریان خود طلب بازخورد نمایید، با آنها در پیشخوان صحبت کنید و هر چند وقت یک بار توصیه های آن ها در مورد محصولات را جویا شوید. 

 

1. تنوع

اضافه کردن محصولات می تواند هزینه های شما را افزایش دهد و جریان کاری شما را تغییر دهد.

 

 

2. کمک استخدام کنید

هنگامی که سفارشات جمع می شود و شما نیاز به افراد بیشتر در آشپزخانه دارید، همان زمان شما باید اولین استخدام خود را انجام دهید.

 

بلافاصله هر کسی را استخدام نکنید و دوره آزمایشی استخدام را در نظر داشته باشید. شما می خواهید مطمئن شوید که آنها قابل اعتماد هستند و قادر به یادگیری هستند. " "حقیقتآ پیش خودتان مشخص کنید که می خواهید کسب و کارتان چگونه پیش برود و می خواهید که چگونه غذایتان پخته شود و طبخ شود. " خودتان را دست بالا بگیرید.

 

3. در مورد بازاریابی فراموش نکنید

استراتژی های بازاریابی اولیه شما امیدوارانه به جریان دائمی مشتریان تکراری منجر خواهد شد، اما این بدان معنا نیست که شما باید تلاش های بازاریابی خود را ساده بگیرید.

تاکتیک های جدید بازاریابی را امتحان کنید. در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید، در مراسم خیریه شرکت کنید و کارت های معرف کسب و کارتان را تا حد امکان پخش کنید.

 

 باید همیشه به دنبال راه های جدیدی برای تبلیغ و شناساندن نامتان در محیط اطراف باشید.

 

 

معرفی کافه نان های ایران 

 

 

شهر : تهران | شهرک غرب

 

 

نیز بدانیم 

 

 

تاریخچه و انواع محبوب دونات در دنیا

 

 

 

کافه یاب

نگاهیست نو به فرهنگ کافه‌نشینی و قهوه نوشی در ایران، مرجعی برای یافتن یا معرفی و البته سهیم کردن یکدیگر در تجربه حضورمان در آن‌ها

جستجو در وب سایت، یافتن کافه، شهر و محله، رویداد‌های نزدیک و ...

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک
  • لوگوی ساماندهی