در چند سال گذشته آنقدر کافه در تهران باز شده که رقم دقیقی از تعدادشان در دست نیست. ممکن است حتی شب بخوابیم و صبح وقتی از خانه بیرون می‌رویم با کافه یا حتی چند کافه جدید مواجه شویم. به خاطر همین تنوع و تعداد بالا هم گاهی دچار سردرگمی هستیم و نمی‌دانیم به کدام یک برویم بهتر است.

در کافه یاب درباره تعدادی از بهترین کافه های شهر تهران به شما می‌گوییم.

وی کافه

در حوالی خیابان انقلاب و اطرافش کافه‌های زیادی هست که بعضی‌هایشان خیلی محبوبند؛ برای مثال وی کافه در ابتدای فلسطین جنوبی. این کافه که شعبه‌های دیگری هم در سطح شهر دارد، کافه مدرنی‌ست که فضاهای مختلفی برای نشستن دارد. هم از محیطش تعریف می‌کنند، هم رفتار خوب کارکنانش و هم کیفیت خوراکی‌هایش.

قهوه‌، پیتزا و پاستا، از جمله خوراکی‌های خوشمزه وی کافه است.

ساعت کار: ۸ صبح تا ۱۰ و نیم شب

آدرس: خیابان فلسطین، بالاتر از خیابان انقلاب، نبش خیابان نایبی

کافه کتاب وارطان

خانه-فرهنگ وارطان را در ضلع غربی میدان فلسطین پیدا می‌کنیم. از افتتاح این خانه-فرهنگ مدت زیادی نمی‌گذرد و خوبی‌اش این است که هم زیباست و هم جای خوبی برای خلوت کردن است.

این خانه-فرهنگ، بخش‌هایی مثل گالری، گل‌فروشی، فروشگاه صنایع‌‍دستی و کافه دارد که دور حیاط  یا در ساختمان قرار دارند. خوبی حیاط هم در این است که می‌توانیم در آن بنشینیم، درحالی که گنبد آبی‌رنگ مسجد فلسطین جلوی رویمان است و این تصویر به احتمال زیاد خیلی به دل‌مان می‌نشیند.

و اما در مورد کافه اینجا.  بیشتر وقت‌ها آرام است و موزیک ملایمی در آن در حال پخش. هرکدام از خوراکی‌های منو را هم که سفارش دهیم، می‌توانیم از بابت کیفیتش خاطرجمع باشیم. برای مثال ساندویچ مرغ کاری یا ساندویچ سبزیجات، سالاد یا نوشیدنی می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

ساعت کار: ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

آدرس: میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، پلاک ۵١۴

کافه گراف

کافه گراف قبلا در برج‌های آ.اس.پ قرار داشت؛ اما بعد به خیابان سمیه منتقل شد. این کافه، به خصوص برای آنهایی که دنبال جای ساکتی برای کارکردن یا قرارهای کاری می‌گردند، مناسب است؛ چون در طبقه پایین فضایی اختصاصی برای این منظور در نظر گرفته شده. فضاهای دیگر هم طوری طراحی شده که دوستانه باشند و آدم در آنها احساس راحتی کند.

پاستای از سرزمین‌های شمالی، پاستا کلاسیک، ساندویچ بیکن سیب، انتخاب‌های خوبی در این کافه‌اند؛ ضمن اینکه در منو بخشی هم برای صبحانه در نظر گرفته شده و می‌توانیم از امکان شارژ قهوه به صورت رایگان هم استفاده کنیم.

ساعت کار: ۸ صبح تا ۱۲ شب

آدرس: خیابان ایرانشهر، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان سپهد قرنی، پلاک ۱۲

کافه لبیسترو

 

کمی پایین‌تر از کافه گراف، کافه لبیسترو، نرسیده به خیابان ویلا، در بن‌بست افشار جا خوش کرده. اول وارد حیاط می‌شویم و اگر نخواستیم در حیاط بنشینیم، می‌توانیم فضای داخلی را برای نشستن انتخاب کنیم.

اینطور معروف است که فضای داخلی این کافه در بحبوحه‌های انقلاب و به سفارش صاحب فرانسوی آن ساخته شده و انقلاب که می‌رسد، تا مدت‌ها  به حال خود رها می‌شود تا اینکه به زمان حال می‌رسیم و کاربری کافه را پیدا می‌کند. برای همین هم دیدن فضای داخلی که دست نخورده و با همان دکور سابق باقی مانده، یکی از جاذبه‌های رفتن به لبیسترو است.

نکته‌ای که باید در نظر بگیریم این است که سفارش‌ها در این کافه خیلی دیر آماده می‌شوند، بنابراین شاید بهتر باشد که غذا سفارش ندهیم و به خوردن چای یا نوشیدنی‌های دیگر اکتفا کنیم.

ساعت کار: ۱۰ صبح تا ۱۲ شب

آدرس: خیابان ایرانشهر، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان ویلا، پلاک ۲

 

کافه سه لت

در محل فعلی کافه سه لت، پیش از این رستوران چهارمیز قرار داشته، رستورانی که به پاستاهایش معروف بود و پاتوق خیلی‌ها در حوالی انقلاب محسوب می‌شد.  کافه فعلی هم مثل همان چهارمیز، فضای دلنشینی دارد و بیشتر وقت‌ها خلوت است.

صاحبان جدید، اسم سه لت را برای کافه-رستوران‌شان انتخاب کرده‌اند و به رسم قدیم، پاستاهای خیلی خوشمزه‌ای جلوی مشتری می‌گذارند. اما جز سفارش پاستا، می‌توانیم انتخاب‌های دیگری هم در اینجا داشته باشیم.

پاستا بلونز، پاستا چیلی، پاستا پستو، سالاد یونانی. قهوه‌ها و نوشیدنی‌ها هم خوشمزه‌اند.

ساعت کار: ۱۰ صبح تا ۱۰ و نیم شب

آدرس: حافظ، نرسیده به پل کالج، کوچه البرز ۱

 

کافه دور میز

کافه‌های خوب مرکز شهر به همین‌هایی که گفتیم ختم نمی‌شوند. در خیابان اراک واقع در خیابان ویلا، به کافه دور میز می‌رسیم. از افتتاح این کافه زیاد نمی‌گذرد، اما به خاطر حال‌وهوای دوستانه‌اش در همین مدت کم طرفداران زیادی پیدا کرده. البته دلیل این محبوبیت به داشتن فضای بیرونی، علاوه برفضای داخلی هم برمی‌گردد.

در این کافه می‌توانیم سیب‌زمینی و پنیر، پیتزیتو، اسموتی انبه سفارش دهیم و از بابت کیفیت‌شان خاطر جمع باشیم.

ساعت کار: ۸ و نیم تا ۱۱ و نیم شب

آدرس: خیابان ویلا، ابتدای خیابان اراک

 

کافه جار

بعضی از کافه‌ها هستند که جای سوزن انداختن در آنها نیست و هروقت روز که برویم شلوغ‌اند؛ اما کافه جار قطعا یکی از آنها نیست. می‌توان خاطرجمع بود که وقتی به جار می‌رویم، حتما میز خالی برای نشستن باشد و اگر چیزی سفارش دادیم، آن سفارش هم به موقع آماده شود و هم باکیفیت. یک میز کوچک در بیرون از کافه برای آنهایی که دوست دارند در فضای باز بنشینند یا سیگار بکشند، گذاشته شده.

صبحانه‌‌های این کافه، بشقاب چیکن جار و قهوه‌های آن طعم خوشی دارند.

ساعت کار: ۸ و نیم تا ۱۱ شب

آدرس: خیابان یوسف‌آباد، خیابان ۱۸، پلاک ۳۵

 

کافه گدار

 

اگر در غرب تهران بودیم بهتراست به کدام کافه برویم؟ کافه گدار در شهرک اکباتان، کافه‌ایست که نظر کاربران در سایت‌های مختلف نسبت به آن مساعد بوده است. این کافه فضای جمع‌وجور و خودمانی‌ای دارد و در حیاط کوچکش هم می‌شود نشست.

از صبحانه‌ها، ساندویچ‌ها و پاستاهای اینجا زیاد تعریف می‌کنند.

ساعت کار: ۹ صبح تا ۱۱ و نیم شب

آدرس: شهرک اکباتان، فاز ٢، بین بلوک ١۵ و ١۶، بازارچه کوثر، پلاک ١٨

 

پیشنهادهایی دیگر برای رفتن به بهترین کافه های تهران

کافه بارزیل در سعادت‌آباد.

ساعت کار: ۸ صبح تا ۱۲ شب

آدرس: سعادت آباد، سرو غربی، بین میدان شهرداری و میدان سرو، خیابان صدف، نبش کوچه آزالیا، پلاک ۲

کافه وادی در برج اسکان.

ساعت کار: ۹ صبح تا ۱۰ شب

آدرس: خیابان میرداماد، ساختمان اسکان، طبقه همکف

کافه رومی در خیابان شریعتی.

ساعت کار: ۹ صبح تا ۱۲ شب

آدرس: خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، مقابل سهیل (میرزاپور)، بین بانک سپه و شهر کوچه باران، پایین پله، پلاک ۲

کافه تهرون در خیابان ویلا.

ساعت کار: ۸ و نیم تا ۱۰ شب

آدرس: خیابان ویلا، کوچه خسرو ، پلاک ۳۹

کافه کارزین در کاخ موزه نیاوران.

ساعت کار: ۸ و نیم صبح تا ۹ و نیم شب

آدرس:  میدان باهنر، کاخ موزه نیاوران

کافه لینک در خیابان جردن(بلوار آفریقا).

ساعت کار: ۹ تا ۱۱ و نیم شب

آدرس: خیابان نلسون ماندلا، بلوار گلستان، بلوار گیتی،خیابان علوی، پلاک ۴

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک
  • لوگوی ساماندهی