کافه پروکوپ پاریس قدیمی ترین کافه اروپا و جهان

 

کافه پروکوپ پاریس

فرانسه مهد کافه است.

در ادامه همراه ;کافه یاب  باشید تا با قدیمی ترین کافه جهان ،با کافه پروکوپ بیشتر آشنا شوید.

بخش غربی شهر پاریس پر از کافه های تاریخی و جالبی است که یکی از هیجان انگیزترین آن ها کافه پروکوپ (Café Procope) است.

این ادعا وجود دارد که کافه پروکوپ در پاریس، قدیمی ترین کافه جهان است.

کافه پروکوپ در خیابانی به نام Saint-Germain قرار گرفته است و در سال ۱۶۸۶ توسط شخصی به نام  Francesco Procopio dei Coltelli تاسیس شد.

فرانچسکو یک سیسیلیایی اهل پالرمو بود.

 

 

از آنجا که خوراکی های این کافه از کیفیت بسیار بالایی داشت، خیلی زود توانست آن را به شهرت برساند و پروکوپ را به یکی از کافه های دوستداران شعر و ادب و هنر تبدیل کند.

این قدیمی ترین کافه جهان توانست به سرعت به محلی برای ملاقات سیاستمداران، هنرمندان و افراد زبده در شعر و ادب پاریس تبدیل شود و طبق گفته ی فرانچسکو بنیان گذار پروکوپ، «اولین کافی شاپ ادبی جهان متولد شد.»

 

کمی از تاریخچه کافه پروکوپ پاریس 

 

تا بیشتر از ۲ قرن، کافه پروکوپ در سطح پاریس به عنوان کافه ای شناخته می شد که در آن رفت و آمد اهل هنر و ادب و سیاست به طور مکرر انجام می شد.

برای مثال بزرگانی مثل ولتر، بالزاک و هوگو از طرفداران این کافه بودند. گفته می شود که قهوه های پروکوپ به اندازه ای خوش طعم بودند و به گونه ای درست می شده اند که ولتر  روزی ۴۰ فنجان از آن ها را می خورده است!

البته هنوز هم اگر شانس این را داشته باشید که به این کافه سر بزنید می توانید طعم قهوه های ناب آن را با تمام سلول های بدنتان حس کنید.

 

این کافه ۲ طبقه دارد و پله و راهرو های باریک آن با رنگ های قرمز و طلایی دکور شده اند و در سقف آن هم لوستر شیشه ای زیبایی به چشم می خورد.

 

این کافه به عنوان قدیمی ترین کافه جهان و جایی که روزگاری جایگاه بزرگان بوده است از جذابیت زیادی برای مردم برخوردار است، نکته ی جالب اینکه با گذشت زمان هنوز هم منوی این کافه عالی است و خوردنی های لذیذ دارد 

 

این کافه در سال ۱۹۸۹ آزادسازی شد ،اما همان استایل قدیمی قرن هجدهمی اش را حفظ کرد.بطور قطع از نظر ارزش تاریخی اش ، در میان کافه های معروف فرانسوی یکتا و بی همتاست.

 

اگر می‎خواهید در رستوران یا کافه‌ای غذا بخورید که روزی افراد بزرگی مثل ناپلئون و بنجامین فرانکلین در آنجا رفت و آمد می‌کردند، بازدید از کافه پروکوپ در پاریس را از دست ندهید.

 

کافه پروکوپ

کافه پروکوپ، اولین پاتوق روشنفکران و ادیبان فرانسوی 

#قدیمی ترین کافه جهان 

 #کافه-یاب # کافه-دراین_نزدیکیست

منبع 

نیز بدانیم 

انواع مختلف قهوه

 

چای و تجارت چای

کافه یاب

نگاهیست نو به فرهنگ کافه‌نشینی و قهوه نوشی در ایران، مرجعی برای یافتن یا معرفی و البته سهیم کردن یکدیگر در تجربه حضورمان در آن‌ها

جستجو در وب سایت، یافتن کافه، شهر و محله، رویداد‌های نزدیک و ...

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک
  • لوگوی ساماندهی