• زمان : ۱۳۹۹/۵/۴،‏ ۱۷:۴۶
  • نمایش : ۶۷۸ دفعه
  • موضوع : قهوه
در حالی که منابع فراوانی در سفر دنیای جذاب قهوه از مزرعه تا فنجان هدایت می شود ، توجه بسیار کمتری به اهمیت نهال و بذر قهوه شده است.


در حالی که منابع فراوانی در سفر دنیای جذاب قهوه از مزرعه تا فنجان  هدایت می شود ، توجه بسیار کمتری به اهمیت نهال و بذر قهوه شده است.

با انتشار دو راهنمای جدیداز تحقیقات  پیشگامانه قهوه جهانی که پیشگامانه آنچه سازمان از آن "بحران پنهان" در بخش قهوه بیان نموده است .

 

بطور چشمگیری کاهش یافته است: فقدان سیستم کافی در سراسر جهان در حال رشد قهوه به سمت تحویل بالا. - كيفيت ، دانه و نهال های سالم به كشاورزان.

 

"ورن لانگ" مدیرعامل WCR در اعلام خبر انتشار راهنماها  گفت: "با هر گیاهچه ای با کیفیت ضعیف که در مزارع خود کاشته می شود ، پتانسیل تولید پایین تر است." و این با قدرت تقویت دام فقر می کند. به طور خاص با کشاورزان خرده فروش مواجه شده است. 

بهبود شیوه های تولید نهالستان این امکان را دارد که به طور چشمگیری بهره وری و سودآوری مزارع قهوه را در سطح جهان بهبود بخشد و اطمینان حاصل کند که سود ژنتیکی حاصل از انواع جدید و بهبود یافته قادر به دستیابی به کشاورزان است. "

 

 

نهال در محل اقامت روچل واسکز. عکس توسط Devon Barker (devonbbarker) ، با تقدیر از تحقیقات قهوه جهانی.


 


راهنماها در نسخه های انگلیسی و اسپانیایی به زبان انگلیسی در دسترس هستند و از طریق مجوز دسترسی آزاد می توانید بارگیری و اشتراک گذاری را داشته باشید ، که یکی از آنها شیوه های مناسب برای تولید بذر و دیگری را تشریح شیوه های خوب برای مدیریت مزارع  است. موسسه تحقیقاتی آمریکای لاتین   PROMECCAFE  ، یک شریک در پروژه های صنفی ، توزیع آن را ارتقا خواهد داد.

 

نه تنها راهنماها  به ابزارهای ابتدایی  کمک می کنند تا شیوه های تولید خود را بهبود ببخشند تا بتوانند نهال های سالم تر ، با تولید بالاتر و عمر طولانی تری داشته باشند ، بلکه بر ردیابی نیز تمرکز می کنند ، جنبه ای که به منظور اطمینان بیشتر کشاورزان نسبت به کاشت انواع دقیق قهوه متمرکز شده است.

 

 

 

دکتر فرانسیسکو آنزوتو (هماهنگ کننده علمی WCR - آمریکای مرکزی) نهالهایی را در سایه می گذراند. عکس توسط Devon Barker (devonbbarker) ، با تقدیر از تحقیقات قهوه جهانی.

 

 

 

از انتخاب آنها ، بدون گرده افشانی متقابل. WCR از تولیدكنندگان خواسته است كه از راهنماهای خود به عنوان همراه در کانولوگ تنوع  قهوه    ARABICA در گروه استفاده كنند .

اگرچه مطمئناً بهره مندی از کشاورزان است ، از طریق تقویت زنجیره های تأمین با کاهش ریسک کشاورزان و به حداقل رساندن ضررهای غیر منتظره تولید ، راهنماها می توانند برای صنعت قهوه به طور کلی سودمند باشند.

WCR گفت تحقیقات خود در "چندین کشور" نشان داده است که اکثر کشورهای جهان قادر به ارائه نهال با کیفیت بالا به همه کشاورزان نیستند.

 

 

 

 

 

 

 

گیاهان قهوه کودک از مجموعه هسته (100 قهوه عربی متنوع ژنتیکی از بانک دانه CATIE). عکس از تحقیقات قهوه جهانی.

 

 


"هیچ ارقام جهانی در دسترس نیست ، اما مطالعات کشور نشان داده اند که به بالای 50٪ از درختان قهوه تولید شده توسط مزارع - به ویژه کوچک ، غیررسمی - غیر معمولی نیست که قبل یا زود پس از پیوند به این میدان بمیرند." WCR در اطلاعیه راه اندازی اظهار داشت. "بسیاری از نهال هایی که به مزارع کشاورز می رسند ضعیف ، کم عملکرد و مستعد ابتلا به بیماری هستند."

 


نیک براون سردبیر اخبار روزانه قهوه توسط مجله Roast است.

منبع

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک
  • لوگوی ساماندهی