هنوز تاریخ دقیقی برای بازگشایی کسب‌و‌کار‌های بار، کافه و رستوران‌ تعیین نشده است.

لغو سخت‌گیری‌های بی سابقه در اسپانیا

کشور ماتادورها از چهاردهم مارس گذشته در قرنطینه کامل قرارگرفته است. تدابیر دولت پدرو سانچزبر اجرای محدودیت و سخت گیریهای قرنطینه بطور بی سابقه ای حقوق اساسی شهروندان از جمله آزادی عبور و مرور را محدود کرده است.

این کشور با ۲۳ هزار قربانی کووید-۱۹ پس از ایالات متحده و ایتالیا سومین کشور جهان گرفتار شیوع ویروس کرونا در جهان در هفته های اخیراست.

با روند نزولی قربانیان و مبتلایان به کرونا، دولت سوسیالیست پدرو سانچز تصمیم به لغو برخی ازمحدودیت‌ها گرفت. از جمله اینکه از روز یکشنبه کودکان می توانند به همراه یکی از والدین مسافت‌های بیش از یک کیلومتر بین ساعت ۹ صبح تا ۹ شب را طی کنند. همچنین نخست وزیر اسپانیا شنبه گفت تمام اسپانیایی‌ها از هفته آینده برای ورزش و پیاده روی اجازه پیدا خواهند کرد.

ایتالیا و آغاز بکار کارخانه ها

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا هم یکشنبه اعلام کرد همانطور که پیش بینی شده کارخانه‌ها تولیدات خود را از چهارم ماه مه، نزدیک به یک هفته دیگر از سرمی گیرند. اما مدارس تا اوائل ماه سپتامبر تعطیل است و هنوز تاریخ دقیقی برای بازگشایی کسب‌و‌کار‌های بار، کافه و  رستوران‌ در این کشور تعیین نشده است.

نخست وزیر ایتالیا در مصاحبه با روزنامه لارپوبلیکا گفت: « کشور هنوز در موقعیت بازگرداندن آزادی کامل جابجایی افراد نیست، اما در حال مطالعه برای لغو محدودیت‌های فعلی و سختگیرانه است.»

ایتالیا مدتها کانون اصلی مرگ و میر و ابتلا به ویروس کرونا در جهان بود. این کشور پس از ایالات متحده بیشترین آمار قربانیان ناشی از کووید-۱۹ را دارد. بیش از ۲۶ هزار نفر تا کنون در این کشور جان باخته اند.

لغو محدودیت ها در فرانسه تا دوهفته دیگر
در فرانسه هم آمار قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا با کاهش روبرو است. مقامات فرانسوی اعلام کردند که دو سوم شمار کشته شدگان کووید-۱۹ که در حال حاضر نزدیک به بیست و سه هزار نفر است، در بیمارستان‌ها و بیش از هشت هزار نفر در خانه های سالمندان ثبت شده است.

ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه، قرار است روز سه‌شنبه از استراتژی خروج گام به گام این کشور از قرنطینه کامل در مجلس ملی این کشور پرده بردارد.

امانوئل ماکرون پیش تر گفته بود که اولین محدودیت‌های قرنطینه در تاریخ ۱۱ ماه مه لغو خواهد شد.

منبع

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک
  • لوگوی ساماندهی