روبات‌ها اخیرا هرچه بیشتر جایگزین پیک‌ها، کارت‌های بانکی و خدمات روزانه‌ای می‌شوند که از سوی انسان‌ها ارائه می‌شود.

کافه‌ای که روبات‌ها آن را می‌گردانند

در فرهنگ عامه، حضور روبات‌ها همیشه مسئله‌ای تخیلی و مربوط به آیندهٔ دور تصویر شده‌ اما واقعیت آن است که روبات‌ها بیش از پیش وارد زندگی ما شده‌اند. در روبوکافهٔ که در فستیوال‌سیتی دُبی افتتاح شده آینده بسیار نزدیک‌تر از آنچه فکرش را می‌کنیم ظاهر می‌شود.

 

عبدالرحیم مدیر روبوکافه بازدهی کارش را عالی می‌داند و می‌گوید روبات‌های این کافه کاملا با هم و با مشتری هماهنگ شده‌اند. او می‌افزاید: «سه روبات اصلی داریم که یکی‌شان مدیر است و یکی روبات آب‌میوه‌گیر و دیگری بارمن. وقتی سفارش می‌رسد آن را به روبات پیک می‌رسانند و به‌شکل خودکار به شما تحویل داده می‌شود و فقط آن را بر می‌دارید و نوش جان می‌کنید.»

روبو کافه دبی

پیک‌های روباتی پیاده‌رو؛ هوشمند و مطمئن

همچنین پیک‌های روباتی، از تماس انسانی کاسته و امنیت و حریم خصوصی را بهبود می‌بخشند. علی یارعلی، بنیانگزار یک شرکت پیک روباتی می‌گوید خریدهای آنلاین تقاضای پیک‌های روباتی را افزایش داده است.

علی می‌گوید: «بعد از قرنطینه‌های همه‌گیری کووید سفارش‌های آنلاین به‌شدت افزایش یافت. اگر مایل باشید سفارش شما کاملا بدون تماس انسانی به‌دستتان برسد سراغ اپلیکیشن‌های پیک روباتی می‌روید و به‌شکل همزمان رسیدن پیک را دنبال می‌کنید. ما پیک‌های روباتی پیاده‌رو داریم. بنابراین سفارش‌هایی را می‌پذیریم که در شعاع یک مایلی محل واقع شده باشند. مثلا ده روبات در ناحیهٔ سیتی‌واک دُبی داریم. وقتی سفارش می‌رسد یکی از این روبات‌ها به‌شکل خودکار سفارش را از مبدأ تحویل می‌گیرد و آن را به مقصد می‌رساند.»

در هر پیک روباتی این مجموعه تجهیزات مختلفی کارگذاشته‌ شده، از دوربین و مسیریاب ماهواره‌ای گرفته تا حسگرهای فراصوت. روبات‌ها به‌این‌ترتیب موانع مسیر را می‌بینند و آنها را دور می‌زنند.

علی همچنین پیش‌بینی می‌کند که در آیندهٔ نزدیک قطعا پیک‌های روباتی بسیار متنوعی در کار خواهد بود نظیر پهپاد، خودرو و ماشین‌های پرنده، اما معتقد است که روبات‌های پیاده‌رو ساده‌ترین و کاربردی‌ترین نوع پیک روباتی کنونی هستند.

 

چگونه DMCC به دبی کمک می کند تا به قطب جهانی قهوه تبدیل شود   

دبی تاریخی غنی و پر جنب و جوش با قهوه دارد و نوشیدنی آن با فرهنگ مهمان نوازی گرم امارات در هم آمیخته است. 

 

پرداخت در استارباکس با بیت کوین از طریق کیف پول الکترونیکی bakkt   

هزینه نوشیدنی‌های استارباکسرا می‌توان از طریق برنامه کیف پول دیجیتال Bakkt برای قهوه با بیت‌کوین پرداخت کرد

 

 

 

منبع 

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک
  • لوگوی ساماندهی