• زمان : ۱۳۹۴/۲/۲۱ ه‍.ش.،‏ ۲۱:۱۳
  • نمایش : ۱٬۵۲۱ دفعه
  • موضوع : قهوه

نوشیدنی فرانسوی است شامل قهوه و شیر به نسبت یک به یک که ممکن است در آن بجای شیر از خامه استفاده شده باشد و در سال 1279 خورشیدی اختراع شده است. شبیه لته ایتالیایی، کن لچه (café con leche) اسپانیایی، کاوه بیالا (قهوه سفید) لهستان، اَمب ای یِت (café amb llet) کاتالانی، کُم لیت (café com leite) پرتغال و برزیل، تِجِس کَوَ مجارستان، میلچکافی آلمان، ملانژ استرالیا، کُفی وِرکیرد هلند و شیرقهوه ایرانی است.

در تمام این زبان ها نام نوشیدنی به معنی قهوه با شیر است. در اسکاندیناوی و اروپای شمالی همان لته را گویند که با اسپرسو ساخته می شود. از سال 1319 خورشیدی ماشین اسپرسو در دسترس قرار گرفت و بتدریج از سال 1329 خورشیدی در بریتانیا، هلند، بلژیک، آلمان، دانمارک، نروژ و سوئد هم شیر قهوه ها با اسپرسو ساخته شدند.

در آمریکا برخی اعتقاد دارند تفاوت آن با لته در شیر آن است و حتما باید شیرش شیر سوخته باشد و تفاوت ندارد قهوه اسپرسو باشد یا نه ، در طرف دیگر عده کثیری بر این باورند که حتما باید قهوه اش دمی یا قطره ای باشد و تفاوت نمیکند شیر بخار پز باشد یا شیر سوخته (در فرانسه هنوز این قهوه با شیر سوخته و قهوه دمی در قالب سنتی خود در کاسه سرو می شود. در کشورهای مرکزی منطقه ی اروپای غربی از همان آغاز یعنی  1279 خورشیدی اوله در کافه ها سرو میشده است.در صورتی که خود فرانسوی ها برای قهوه با شیر یا خامه از واژه café crème استفاده می کردند. در واقع در سال های حوالی 1359 خورشیدی لته در آمریکا و اوله در اروپای شمالی و اسکاندیناوی، هر کدام راه خود را پیش گرفته بودند. اما این فرایند نرم نرم تغییر جهت داد تا اینکه از 1376 خورشیدی برای اروپای شمالی ها لته در برگیرنده مفهوم هر دو نوشیدنی شد. هر چند هر دو نام هنوز باقی مانده اند و شانه به شانه زندگی می کنند اما حالا بیشتر از پیش شبیه هستند تا متفاوت.

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک