opening a successful cafe bakery

هنگامی که شما می دانید که چه نوع کافه نان، کافه قنادی یا شیرینی فروشی را می خواهید باز کنید، باید یک طرح کسب و کار ایجاد کنید. این کار شما را مجبور خواهد کرد تا از هر زاویه به کسب و کار نگاه کنید، کمک خواهد کرد که کسب و کارتان را تعریف کنید، اهدافتان را تعیین کنید، نحوه ایجاد درآمدتان را پیدا کنید، لیست هزینه هایتان را بنویسید، پایگاه مشتریانتان را شناسایی کنید خود و رقابتی که می خواهید واردش شوید را مورد بررسی قرار دهید.

آیا شما کسی هستید که برای جشن تولد ها کیک های محشری می پزید؟ آیا در پخت دونات استادید؟ اگر آماده اید که استعدادتان را به یک کیک پزی سود آور تبدیل کنید، به جای درست آمده اید.

ما با یک سری از کیک پز های فوق العاده یک گروه تشکیل داده ایم تا توصیه های شغلیشان را با شما در میان بگذارند. این راهنما تمام لوازم لازم برای طرح ریزی کردن، آغاز کردن و رشد دادن یک کیک پزی موفق را در اختیار شما می گذارد.

برای رسیدن به هدفتان، این نکات را با استعداد فوق العاده ی کیک پزیتان ترکیب کنید و سپس در مسیر موفقیت گام بردارید.

بیایید تا با مالکان بیزنس کیک پزی دیدار کنیم:

مایکل گرین زمانی کیک پزیش را شروع کردن که نوجوانی بیش نبود، اما تا زمانی که وارد حرفه ی تجاری کیک پزی نشده بود نمی دانست که کیک پزی همان چیزی بود که می خواست. در حالی که دیگر از دست مافین هایی که انگار مناسب تمام ملاقات هایش بود خسته شده بود، این کیک پز  و مادر سه فرزند تصمیم گرفت که مغازه ی خودش را در استرالیا راه بیندازد که اسمش تری سویتیز بود.

باربارا باتیست نیز از همان سنین پایین برای اقوام و خویشانش کیک می پخت و پس از سال ها خلاقیت و شیرین کاری در این زمینه تصمیم گرفت عشق به چیز های خوشمزه را وارد عرصه ی تجارت کند. او از خانه اش شروع کرد و کارش را بسط داد. او پس از آن سه آشپز خانه ی تجاری راه انداخت، تا حدی به خاطر مدل سازی تجاری خلاقانه اش که شامل یک سرویس تامین و تدارک و یک کامیون غذای دسر سیار می شد. هم اینک، او به فکر گشایش مغازه ای در لس آنجلس غربی است که بی سوییت دیزرت بار نامیده می شود.

ویکتوریا روئه بیش از یک دهه قبل زمانی که برای مادرش در روز تولد کیک هویج پخت، شروع به کیک پزی کرد. او از خانه، در روستای کوچکی در اوهایو، کار خود را آغاز کرد. بسیاری از مشتریان او را از طریق حرف هایی که راجع بهش زده می شود از کسب و کار او با خبر می شوند. او بر روی گلوتن و وگان تمرکز می کند، اما شما هرگز آن را از مزه اش نخواهید فهمید. مدیریت کردن از خانه به ویکتوریا این انعطاف پذیری را می دهد که در کنار خانواده ی جوانش باشد خود ارائه و مدرک کسب و کارش را در حالی که درآمد کسب می کند به دست بیاورد.

کیک پزی خود را طرح ریزی کنید

با کمک میشل و باربارا، بگذارید روند برنامه ریزی را آغاز کنیم.

1. نوع کافه نان که می خواهید باز کنید را انتخاب کنید

یکی از اولین تصمیماتی که شما باید انجام دهید نوع فروشگاهی است که می خواهید باز کنید. برای انجام این کار، باید استعداد، بودجه و اهداف خود را ارزیابی کنید. اطمینان حاصل کنید که این تصمیم را در وهم و خیال نمی گیرید - شما می خواهید از تجربیات ملی ای که در این صنعت پیش تر بوده درس بگیرید- به یاد داشته باشید حرص و ولعی که چند سال پیش برای کاپ کیک ها وجود داشت (و ریلتی شو های با حضور کاپ کیک ها).  اما به سادگی، یافته های خود را دارای ارزش اسمی نیز تلقی نکنید . به همان اندازه مهم است که تحقیقات بازاری را در مقیاس محلی هم انجام دهید تا ببینید که جریانهای ملی بر موقعیت و مکان خاص شما چگونه تاثیر می گذارند. از آنجا: نگاهی به لیست زیر بیندازید و تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب است.

       آنلاین. شما به یک ویترین برای باز کردن یک کافه نان نیاز ندارید. شما می توانید از طریق آنلاین شروع کنید با یک وب سایت قاتل، تصاویر کارتان و شیوه ای برای قرار دادن سفارش، میتوانید آن را از خانه خود اجرا کنید.

       سرویس پیشخوان. با یک فضای تجاری کوچک، مشتریان می توانند وارد و کالاهای پخته شده را از یک حساب کارکنان انتخاب کنند.

خدمات تخصصي. اگر قصد دارید در نوع خاصی از محصولات پخته شده تخصص داشته باشید، یک سرویس تخصصی برای شما بهترین گزینه است. این که آیا کسب و کار را از خانه خود انجام می دهید و یا یک فضا را برای آن اجاره کنید به شما بستگی دارد.

با خیال راحت بنشینید. صاحبان بیشتر و بیشتر در حال تلاش برای سرمایه گذاری در شیوه ی  نشستن و ناهار خوردن هستند. این روند هم اکنون در حال رشد در صنعت نان‌وایی است. فضایی را در ذهنتان تصور کنید که جایی برای سفارش محصولات پخته شده دارد و جایی هم برای این که بنشینید و از خوردنی هایتان لذت ببرید.

2. یک طرح کسب و کار بنویسید

هنگامی که شما می دانید که چه نوع کافه نان را می خواهید باز کنید، باید یک طرح کسب و کار ایجاد کنید. این کار شما را مجبور خواهد کرد تا از هر زاویه به کسب و کار نگاه کنید، کمک خواهد کرد که کسب و کارتان را تعریف کنید، اهدافتان را تعیین کنید، نحوه تولید درآمدتان را پیدا کنید، لیست هزینه هایتان را بنویسید، پایگاه مشتریانتان را شناسایی کنید خود و رقابتی که می خواهید واردش شوید را مورد بررسی قرار دهید.

بودجه ی استارت آپتان را ارزیابی نمایید

به عنوان بخشی از طرح کسب و کار شما نیاز به پرداختن به مسئله ی تامین  بودجه هستید. یکی از شماره هایی که شما باید تولید کنید، هزینه راه اندازی کارتان است. شما باید یک لیست از تجهیزات و لوازم مانند کوره و یخچال و فریزر و اقلام کوچکتر مانند ظروف و تابه ها را تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که یک لیست کامل از ابزارها را نوشته اید. این تجهیزات یک بار خریده می شوند، اما در حالی که کسب و کار ایجاد می شود شما به پول نیاز دارید تا به حیاتتان ادامه دهید.

شما یک شبه به سوددهی نخواهد رسید. بنابراین شما نیاز دارید بنشینید و زمانی که به سود دهی می رسید را حساب کنید و هم چنین مقدار پولی که نیاز دارید تا به آن زمان برسید.

3. فروشگاه برای فضا

اگر شما از خانه خود کافه نان را اداره می کنید، فضای خود را همان اول دارید. اگر قصد دارید مشتریان خود را به فروشگاه خود دعوت کنید، به یک مکان رسمی با یک آشپزخانه و یک منطقه برای عموم نیاز خواهید داشت. بعضی از نانوایی ها تصمیم می گیرند که فقط فضای آشپزخانه تجاری را اجاره کنند. این گزینه خوبی است اگر شما نمی خواهید مشتریان در فروشگاهتان راه بروند، در چنین شرایطی فقط نیاز به یک آشپزخانه بزرگتر و مجهزتر خواهید داشت.

هر چه که نیاز دارید، در انتخابش سختگیر باشید. از محیط اطراف خرید کنید، قیمت ها را مقایسه کنید، با کسب و کار های اطراف گفتگو کنید و محیط اطراف را کاوش کنید تا اطمینان حاصل کنید که مکان درست را انتخاب کرده اید. فکر بدی نیست که برنامه های انکوباتور کسب و کار کوچک را در نظر بگیریم که ممکن است فضای آموزشی و یا آموزش کسب و کار را با نرخ کم ارائه دهند. فراموش نکنید که الزامات قانونی را در محاسباتتان بگنجانید - که از ایالتی به ایالتی متغیر است - ، مانند اخذ مجوز برای پخت و پز از آشپزخانه ی خود.

Roe می گوید که برخی از دستورالعمل ساده ارائه شده توسط USDA به او اجازه می دهد تا درآمدش را کسب کند، روابط با عمده فروشی ها، رستوران های محلی، هتل های مستقل و قهوه خانه ها را داشته باشد، اما هنوز هم از مزایای اقامت در خانه مادر لذت ببرید. "پختن از خانه در بعضی مواقع می تواند یک چالش باشد، عمدتا در حوزه مدیریت زمان و کسانی که می خواهد هر چیزی را انگولک کنند. من همچنین از نظر مواد مورد نیاز غذایی که من مجاز به استفاده از آنها می شوم محدودیت دارم، بسته به میزان اسیدیته ی آنها و هم چنین قابلیت ذخیره سازی آنها، زیرا من یک آشپزخانه تجاری نیستم. "

هر کجا که تصمیم می گیرید کافه نان خود را باز کنید، مطمئن باشید که از مزایا و معایب و هزینه های مربوط به آن آگاه هستید.

همچنین نگاه کنید به: چگونه یک محل کسب و کار را انتخاب کنید

4. قیمت محصولات پخته شده را حساب کنید

اکثر کافه نان ها قیمت خرده فروشی خود را بر مبنای هزینه ی لوازم و زمان لازم برای ساخت محصولات قرار می دهند، اما گرین می گوید این فرمول ناقص است.

او می گوید: "قیمت های شما باید شامل چیزهایی مانند زمان مصروف برای تمیز کردن، بسته بندی و زمان صرف شده برای تبلیغ کسب و کار شما در رسانه های اجتماعی باشد."

"بزرگترین هزینه پنهان در یک کافه نان زمان است. فراموش کردن زمان صرف شده برای گل دادن آسان است زیرا شما در حال تماشای تلویزیون این کار را انجام دادید. هیچ چیز بدتر از این نیست که بعدآ متوجه شوید که شما 50 سنت را با صرف یک ساعت برای یک خلاقیت شگرف به دست آورده اید. "

همچنین ببینید: آنچه در زمان قیمت گذاری محصولاتتان به هیچ وجه نمی توانید فراموش کنید

5. یک دوست تعریف شده و سیاست خانواده داشته باشید

قبل از اینکه اسکن اول خود را بفروشید، آگاه باشید که دوستان و خانواده احتمالا درخواست تخفیف خواهند کرد.

هنگامی که شما کیک و کوکی ها را به عنوان یک گیگ جانبی به فروش می رسانید، خوب است که همسایه یا رئیس PTA را تخفیف بدهید، اما زمانی که کسب و کارتان را شروع می کنید، قضیه متفاوت است. "همه ی ان مردم فوق العاده ای که پیشتر محصولات شما را با تخفیف میخریدند هم اکنون باید چیز های جدیدی راجع به شما و کاری که انجام می دهید بفهمند".

گرین می گوید "کسانی که واقعا شما را دوست دارند و از شما حمایت می کنند نیاز شما را به فراهم کردن تغذیه برای خانواده خود و پرداخت اجاره خانه تان را درک می کنند." اگر می خواهید تخفیف 10 درصد به دوستان و خانواده ارائه دهید، این خوب است، اما هر سیاستی که دارید، مطمئن شوید که این دائمی است .

6. پشتیبانی پیدا کنید

باتیست می گوید، صحبت از دوستان و خانواده که به میان می آید، یک سیستم پشتیبانی در کسب و کار پخت و پز بسیار مهم است. باز کردن یک کسب و کار وقت گیر است. زمان صرف پخت فقط نیمی از تعهد است. شما باید کسب و کار خود را به بازار بفرستید، سفارشات بگیرید، به مشتریان کمک کنید و مجموعه ای از کارهای اداری را انجام دهید.

اگر کسی نباشد که تشویقتان کند، کارتان سخت است. چه همسرتان، همکار تان یا مربی کسب و کار تان، شما به کسی که در گوشه کنار شما باشد نیاز دارید. رو می گوید، "این که بگویید فقط بحث خودم است، یک دروغ است. اگرچه من تمام پخت و پز را انجام می دهم. همسرم فوق العاده به من کمک می کند، از رساندن غذا تا این که در آخر شبی کره ی ارگانیکم تمام شود."

تغذیه مردم

آن ماده ای که هر کسب و کار کوچکی برای موفقیت بدان نیاز دارد چیست؟ مشتریان. این بخش بعدی به شما در پیدا کردن و حفظ مشتریان کمک خواهد کرد.

1. بهترین، اولین یا منحصر به فرد باشید

خودت باش. این دو کلمه ممکن است توصیه ای کلیشه ای به نظر بیایند، اما برای زنده ماندن، نمیتوانید یک کپی از رقبای خود باشید. سبز می گوید: " در نوع پختتان بهترین، اولین یا منحصر به فرد باشید." گرین می گوید:"اگر شما می توانید همه این سه چیز را داشته باشید، این حتی بهتر است."

بدانید که چه نوع رقابتی در منطقه دارید و برای جدا کردن خود از دیگر رقبا چه کار باید بکنید. به عنوان مثال، کافه نان گرین تنها کافه نان در منطقه ای است که کیک کیک بدون قند را به فروش می رساند.

تمرکز رو بر محصولات بدون پودر گلوتن و پخته شده با مواد ارگانیک و محلی است. "من واقعا از دیدن هر کودکی که قادر به داشتن یک کیک کوچک و یا قطعه ای از کیک در روز تولد خود است و در غیر این صورت به علت آلرژی غذایی نمی توانست هرگز کیکی داشته باشد، احساس شادی می کنم. من بدون تردید برای ایجاد دستور العمل هایی که تجربه طعم شگفت انگیز را در اختیار می گذارند تلاش کرده ام، حتی می دانم که آنها فاقد  محصولات حیوانی آزاد، گلوتن، مواد نگهدارنده مزاحم و همه چیزهای تند و زننده ی دیگر هستند. "این رویکردی است که منطبق با جامعه ای است که او در آن زندگی می کند، جامعه ای که در آن عده ی زیادی غذا های طبیعی و به شکل محلی به عمل آمده را ارج می نهند."

 یکی از تویست های اصلی باتیست یک کامیون مواد غذایی است. شما با کامیون های مواد غذایی که ساندویچ ها و پیتزا را در طول ناهار به مردم می فروشند آشنا هستید؟ خب، باتیست کامیون مخصوص به خود که انواع دسر های خوشمزه را که در خیابان های لس آنجلس می فروشد دارد. کامیون ها حتی دارای دسته توییتر خود هستند، به طوری که مشتریان می توانند در هر زمان آنها را پیدا کنند.

2. آماده باشید تا محصول خود را به بازار عرضه کنید

شما می توانید تمام روز و شب در آشپزخانه بهترین کیک را تهیه نمایید، اما اگر هیچ کس در مورد آن اطلاعی نداشته نباشد، به کار نمی اید. به همین دلیل است که شما باید وقت و پول خود را برای فروش کسب و کار خود کنار بگذارید.

گرین می گوید: "یک کیک پز  فوق العاده بودن موفقیت را تضمین نمی کند." "شما همچنین باید یک بازاریاب فوق العاده نیز باشد." "نانوایان بسیاری درگیر فنون پیچیده ی پخت و پز می شوند، اما کیک پزی کامل زمانی است که شما دستور پخت داشته باشید".

اینجا چند ایده ارزان قیمت یا ایده های بازاریابی رایگان وجود دارد:

استفاده از رسانه های اجتماعی: رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای تبلیغ کسب و کار شما هستند. اگر زمان کوتاهی دارید، یکی از رسانه های اجتماعی را انتخاب کنید و به طور مرتب پست کنید.

عضویت در گروه: همانطور که در هر کسب و کاری، وجود شبکه می تواند مشتری های بیشتری را به ارمغان بیاورد. به گروه های تجاری محلی مانند اتاق بازرگانی یا انجمن های کسب و کار کوچک بپیوندید و در پی ایجاد رابطه باشید.

3. تمرکز بر روی مشتریان خود

مشتریان شما کلید موفقیت شما هستند. باتیست می گوید که مشتری های خوشحال به مشتریان تکراری تبدیل می شوند، بنابراین کاری کنید که برای هر مشتری خاطره ای به یاد ماندنی خلق کنید.

از مشتریان خود طلب بازخورد نمایید، با آنها در پیشخوان صحبت کنید و هر چند وقت یک بار توصیه های آن ها در مورد محصولات را جویا شوید. گرین موافق است، او می گوید: "به تجربه ی مشتری اهمیت بدهید" "این بهترین راه برای داشتن مشتریان تکراری و پول تضمین شده است."

کافه نان خود را رشد دهید

هنگامی که کافه نان شروع به کار می کند، می توانید بلافاصله شروع به فکر کردن درباره ی رشد دادن آن کنید. ما چند نکته برای اطمینان از اینکه نانواییتان همچنان به رشدش ادامه می دهد، بیان می داریم.

1. تنوع

بیشتر کافه نان ها طی ماه های گرم مشغول هستند در روزهای تابستان آفتابی خریداران خارج از خانه هستند و احتمالا به فروشگاه شما سرازیر می شوند. به علاوه، تابستان پر از مهمانی مانند مهمانی فارغ التحصیلان و عروسی است. باتیست می گوید پایان سال نیز سالی شلوغ به لحاظ کاری است، زیرا تعطیلات همیشه یک زمان نگران کننده برای نانوایی ها است.

برای به دست آوردن درآمد خود، ممکن است تنوع کسب و کارتان را در نظر بگیرید. برای مثال، باتیست تهیه و تدارک را پیشنهاد می دهد. مشتریان شرکت های بزرگ  او جریان ثابتی از سفارش ها را با خود دارند. البته، اضافه کردن محصولات می تواند هزینه های شما را افزایش دهد و جریان کاری شما را تغییر دهد، بنابراین مطمئن شوید که همه گزینه ها را در نظر دارید.

همچنین ببینید: چگونه می توان جریان نقدی را در یک کسب و کار فصلی توازن بخشید

2. کمک استخدام کنید

هنگامی که سفارشات جمع می شود و شما نیاز به افراد بیشتر در آشپزخانه دارید، همان زمان شما باید اولین استخدام خود را انجام دهید. باتیست می گوید که او زمان زیادی را صرف پیدا کردن کمک مناسب کرد زیرا او نمی خواست با انتخاب بد کیفیت محصولاتش پایین بیاورد.

او چندین کارمند را در هیئت مدیره آورد، اما او این کار را با احتیاط انجام داد. "بلافاصله هر کسی را استخدام نکنید و دوره آزمایشی استخدام را در نظر داشته باشید. شما می خواهید مطمئن شوید که آنها قابل اعتماد هستند و قادر به یادگیری هستند. " "حقیقتآ پیش خودتان مشخص کنید که می خواهید کسب و کارتان چگونه پیش برود و می خواهید که چگونه غذایتان پخته شود و طبخ شود. " خودتان را دست بالا بگیرید.

همچنین نگاه کنید به: چگونه اولین کارمندان را استخدام کنید

3. در مورد بازاریابی فراموش نکنید

استراتژی های بازاریابی اولیه شما امیدوارانه به جریان دائمی مشتریان تکراری منجر خواهد شد، اما این بدان معنا نیست که شما باید تلاش های بازاریابی خود را ساده بگیرید.

تاکتیک های جدید بازاریابی را امتحان کنید. در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید، در مراسم خیریه شرکت کنید و کارت های معرف کسب و کارتان را تا حد امکان پخش کنید. گرین می گوید: باید همیشه به دنبال راه های جدیدی برای تبلیغ و شناساندن نامتان در محیط اطراف باشید.

همچنین ببینید: 18 تاکتیک مقرون به صرفه بازاریابی که رستوران ها می توانند برای جذب مشتری بیشتر به کار ببندند

4. طرح بازنشستگی

هنگامی که شما برای اولین بار شروع می کنید، فقط به فکر برابری دخل و خرجتان هستید. قرار دادن پول برای بازنشستگی معمولا در پایین ترین مکان از لیست کارهایی قرار می گیرد که انجام می دهید، اما نباید اجازه دهید که این موضوع نادیده گرفته شود.

هنگامی که کسب و کار در حال کار است، شما باید با مشاور مالی بنشینید و در مورد صرفه جویی برای بازنشستگی گفتگو کنید. به عنوان یک صاحب کسب و کار، خلق طرح های بلند مدت مالی مسئولیت شما است.

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک
  • لوگوی ساماندهی