محققان می‌گویند با تزریق کافئین قهوه به لایه‌های تیتانات کلسیم مورد استفاده برای تولید سلول‌های خورشیدی می‌توان توانایی آنها را برای جذب گرما و تولید برق افزایش داد.

دنیای فناوری و قهوه

به نقل از تک تایمز، استفاده از این روش با سرعت بالا و هزینه کمی ممکن بوده و تولید نسل جدیدی از سلول‌های خورشیدی را در آینده نزدیک ممکن می‌کند.

این نسل جدید از سلول‌های خورشیدی که سلول‌های خورشیدی perovskite نام می‌گیرند، تنها از نظر تزریق کافئین که از موادی مانند قهوه حاصل می‌شود با سلول‌های خورشیدی سنتی تفاوت دارند. تولید این محصول با همکاری پژوهشگران دانشگاه‌های کالیفرنیا و شرکت چینی Solargiga Energy صورت می‌گیرد.

در حال حاضر تنها چالش اصلی برای تولید سلول‌های خورشیدی perovskite یافتن روشی برای افزایش ماندگاری آنهاست. محققان قصد دارند با تقویت این سلول‌های خورشیدی نمونه‌هایی از آنها را تولید کنند که حداقل به مدت ۲۰ الی ۳۰ سال قابل استفاده باشند.

تلاش برای تولید محصول مذکور از سال ۲۰۱۸ آغاز شده و نقطه جوش بالای کافئین که برابر با ۳۰۰ درجه سلیسیوس است به ارتقای شرایط تعامل آن با سلول‌های خورشیدی کمک می‌کند. سلول‌های خورشیدی perovskite متشکل از مواد متنوعی مانند دی متیل فرمالید، یدید متیل آمونیوم و یدید سرب نیز هست که عملکرد این مجموعه با افزوده شدن کافئین تا ۸۵ درصد ارتقا یافته است.

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک
  • لوگوی ساماندهی