• زمان : ۱۳۹۴/۲/۲۱،‏ ۱۵:۳۹
  • نمایش : ۳٬۲۳۰ دفعه
  • موضوع : قهوه
قهوه فلت وایت تفاوت خاصی با کاپوچینو و لته ندارد و تنها تفاوتش در بافت شیر آن است، بدون کف و مخملی.

فلت وایت چیست؟

فلت وایت نوشیدنی است که از ترکیب اسپرسو و شیر درست می‌شود، این نوشیدنی مناسب و مورد انتخاب افرادی است که تمایل دارند نوشیدنی با طعم قوی‌تری از قهوه با شیر فوم شده ضعیف‌تر داشته باشند.

حال اگر به نوشیدنی با طعم قوی قهوه اما با کرم قابل حس دردهان از شیر گرم شده علاقه دارید فلت وایت گزینه خوبی برای شما می‌باشد.

تفاوت خاصی با کاپوچینو و لته ندارد و تنها تفاوتش در بافت شیر آن است، بدون کف و مخملی. در ۱۳۵۹ خورشیدی در استرالیا و نیوزلند بجای کاپوچینو استفاده شد و محبوبیت پیدا کرد. توسط نیوزلندی‌ها در انگلستان هم محبوبیت پیدا کرد. در استرالیا و نیوزلند با دوپیو ساخته می‌شود. در فنجان کاپوچینو  سرو می‌شود. در واقع دوپیو بعلاوه ۱۳۰ میلی لیتر شیر استیم شده. امروزه در بعضی از مناطق جهان با دو ریسترتتو و 150 میلی لیتر شیر هم تهیه می‌شود. در آمریکا لته و فلت وایت همان کاپوچینوهایی هستند که شیر بیشتری دارند (کاپوچینوی وِت)

زمانی که ترجیح می‌دهید بیشتر طعم‌های قهوه  به‌خصوص قهوه‌های اسپشیالتی قالب باشد حتما فلت وایت می‌تواند گزینه مناسب‌تری برای انتخاب باشد. فلت وایت تجربه چشایی بهتری از طعم قهوه را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 

تفاوت بین لته و کاپوچینو   تفاوت بین لته و کاپوچینو

تفاوت بین لته(لاته) و کاپوچینو بسیار کم است. قهوه ماکیاتو نیز به این دو بسیار نزدیک است.

 

طرز تهیه قهوه فلت وایت

  • اگر یک شات استاندارد اسپرسو معیار باشد، حجم آن به ازای هر اونس حدودا 30 میلی لیتر است همچنین افزودن 2 اونس شیر میکروفوم باعث ایجاد طعم متعادل از قهوه و شیر می‌شود.
  • اگر دبل شات ریستریتو معیار باشد، طعم اسپرسو قوی‌تر بوده و میکرو فوم بیشتر در طعم خیلی تاثیر گذار نبوده و البته طعم و مزه اسپرسو قالب‌تر می‌باشد.

با توجه به سلیقه و نیاز هر دو روش برای تهیه فلت وایت پیشنهاد می‌شود.

 

چه قهوه ای برای اسپرسو مناسب است؟    چه قهوه ای برای اسپرسو مناسب است؟

 

کافه یاب 

 نگاهیست نو به فرهنگ کافه‌نشینی و قهوه نوشی در ایران، مرجعی برای یافتن یا معرفی و البته سهیم کردن یکدیگر در تجربه حضورمان در آن‌ها 

 جستجو در وب سایت، یافتن کافه، شهر و محله، رویداد‌های نزدیک و ...

برای دسترسی سریع‌تر به مطالب جذاب روز، اینستاگرام کافه یاب @cafe.yab  را دنبال کنید.

 

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار تلفن همراه کافه یاب

نرم افزار اندروید کافه یاب را از گوگل پلی و نرم افزار آی او اس را از اپ استور دریافت نمایید.

  • به پرداخت
  • نماد اعتماد الکترونیک
  • لوگوی ساماندهی